ختنه

ختنه با روش کلیبس نقره ای

شما همیشه با این سوال مواجه هستید که کدام روش درد کمتری برای نوزاد خود دارد؟

عمل ختنه با کمک لیزر مانند همان روش سنتی یعنی برش می باشد اما به جای استفاده از چاقو از کاتر لیزری در این روش کمک گرفته می شود.

بنابراین  در اصل روش تفاوتی وجود ندارد بدین دلیل نه تنها ارجحیتی ندارد بلکه به علت هزینه بالا و  عارضه بیشتری که به همراه دارد بنابراین این روش توصیه نمی شود.

دستگاه کلیپس نقره ای چیست؟

روش کلیپس نقره ای در واقع همان روش کلامپ به وسیله دو دستگاه با نام های موژن و گمکو می باشد که قبلا در مورد آن ها توضیح داده شد.
مدرن ترین روش ختنه با استفاده از دستگاه جدیدی به نام کلیپس نقره ای است که تا قبل از این مورد استفاده نبوده است . در این روش ، پوست دور کلاهک آلت تناسلی با دستگاه برداشته می شود و نیازی به حلقه و یا بخیه نیست ، بلکه پانسمان کوچکی انجام می شود. این روش ادعا دارد بدون خونریزی و بدون بخیه کودکان را ختنه می کند.
طبق مطالعات انجام شده در مقایسه روش جراحی و روش حلقه با دستگاه کلیپس نقره یا همان کلامپ باید گفت ختنه با این دستگاه سریعتر بوده اما
از نظر عوارض مانند خونریزی ، عفونت و نارضایتی از نظر زیبایی تفاوت معنی داری بین اینها وجود ندارد همچنین به نظر می رسد که این تکنیک مضرات طول مخاط بیشتر ( به صورت پوست اضافه)، ورم آلت تناسلی و اضطراب والدین را افزایش می دهد.
خطر جابجایی و نگهداری از پلاستی بل اندک است کلامپ Mogen نیز ممکن است برای نوزاد در مناطقی که دسترسی فوری پزشکی نداشته باشد، ایمن تر باشد، همچنین استفاده از دستگاه کلیپس نقره ای برای ختنه بچه هایی که دچار چاقی و عارضه میکرو پنیس( آلت کوچکتر از حد طبیعی) هستند مشکل ایجاد کند زیرا آلت تناسلی این کودکان بسیار کوتاه است و در زیر لایه هایی از چربی فرو رفته است و به همین خاطر ختنه آنان دشوار است.
در نتیجه ختنه با کلیپس نقره ای به دلیل عوارض امروزه در اکثر کشورهای دنیا چندان مورد استفاده قرار نمیگیرد و روش ارجح نیست.

آیا ختنه اندازه آلت تناسلی را افزایش می دهد؟

پوست ختنه گاه می تواند هنگامی که پوسته پوسته می شود آلت تناسلی شما کمی بزرگتر به نظر برسد. در طول نعوظ ، پوست ختنه گاه جمع می شود و تقریبا از بین می رود ، بنابراین هیچ تاثیری بر بزرگ شدن آلت تناسلی شما در هنگام نعوظ نخواهد داشت.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *