ختنه

مراحل ختنه نوزاد چیست؟

اولین موضوعی که شما بعد از تولد کودک خود باید در مورد آن تصمیم گیری کنید، این است که آیا قصد ختنه کردن فرزند خود را دارید یا خیر؟

ختنه کردن یک عمل جراحی معمول می باشد که شامل برداشته شدن، پوست سر آلت تناسلی نوزاد می باشد که معمولا در نخستین روزهای پس از تولد این عمل انجام می شود.

عمل ختنه به مصر باستان باز می گردد. اعتقاد بر این بود که به مردان کمک می کند تا آن ناحیه را تمیز نگه دارند. البته این اعتقاد درست است، اما امروز ختنه عمدتا به دلایل مذهبی یا فرهنگی انجام می شود. در ایالات متحده آمریکا ، حدود 55٪ از نوزادان اندکی پس از تولد ختنه می شوند. برخی دیگر بعداً عمل جراحی را انجام می دهند ، اما برخی دیگر هرگز آن را انجام نمی دهند.

اوین قدم برای ختنه کردن کودک چیست؟

اگر می خواهید کودک خود را ختنه کنید ، با پزشک متخصص انجام این عمل صحبت کنید. یک پزشک متخصص اطفال ، پزشک خانواده ، متخصص ارولوژی، نوزاد و حتی جراح کودکان می تواند به شما کمک کند.

پزشک خطرات و مزایای جراحی را توضیح خواهد داد. هرگونه سؤالی است که در مورد روش ختنه دارید را می توانید بپرسید. پس از راضی شدن ، فرم رضایت آگاهانه را امضا می کنید که اجازه جراحی را بدهید.

عمل ختنه به چه صورت انجام می شود؟

پزشک ناحیه آلت تناسلی را با ضد عفونی کننده تمیز می کند ، سپس یک بی حسی را به پایه آلت تناسلی تزریق می کند تا درد را کاهش دهد. بعضی اوقات پزشکان در عوض، مسکن را به عنوان کرم اعمال می کنند. پزشک همچنین توصیه می کند که بعد از انجام عمل جراحی، او را با یک پتو محکم ببندید یا اینکه او را در پستانک آغشته به آب قند در دهان اون بگذارند. ممکن است به دلیل درد به کودک شما، استامینوفن داده شود.

سه نوع گیره یا حلقه پلاستیکی مختلف برای ختنه استفاده می شود: گیره Gomco ، دستگاه Plastibell و گیره Mogen. اما این روش برای همه مشابه است. گیره یا حلقه به آلت تناسلی متصل شده و پزشک از پوست ختنه گاه پوست را جدا می کند. سپس پزشک پماد ژله مانند را بر روی آلت تناسلی می گذارد و آن را با گاز می پیچد. معمولاً طی حدود 10 دقیقه به پایان می رسد. اگر در بیمارستان انجام شود، کودک شما باید در عرض چند ساعت آماده رفتن به خانه باشد.

چه مواقعی عمل ختنه می تواند نگران کننده باشد؟

بیشتر اوقات ، نوزادان بدون هیچ مشکلی از ختنه خارج می شوند. فقط در حدود 1٪ عوارض دارند. اگر:

  • کودک شما در عرض 12 ساعت پس از ختنه شدن، ادرار نکند.
  • می بینید که خون روی پوشک او بیشتر از یک چهارم است.
  • قرمزی یا تورم در اطراف آلت تناسلی او بدتر می شود، بهتر نیست.
  • علائم عفونت، مانند چرک را مشاهده می کنید.
  • بوی ناخوشایند و عفونت نوک آلت تناسلی
  • حلقه پلاستیکی مورد استفاده در ختنه پس از 2 هفته نیفتد

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *