ختنه

هزینه انجام عمل ختنه چقدر است؟

عمل ختنه باید در یک محیط کاملا مناسب انجام شود و از نظر پزشکی  باید دقت بسیاری در این عمل انجام داد. لوازم مورد نظر و داروها و تجهیزات پزشکی مناسب نیز باید در مطب یا کلینیک پزشک موردنظر وجود داشته باشد.

ختنه هم نوعی عمل جراحی است پس بهتر است در شرایط اتاق عمل به روشهای سبک و کوچک انجام شود تا کمتر تاثیر روانی بر  کودک داشته باشد بنابراین دربیمارستان ، حتی یک مطب شخصی با امکانات اتاق عمل و کلینیک هایی که به طور تخصصی کار ختنه انجام می دهند، توانایی انجام این عمل وجود دارد حتی در بعضی مراکز جلسه مشاوره حضوری رایگان قبل از انجام ختنه برگزار می شود.
هزینه عمل  نبایستی موجب گردد بیمار از پزشک مورد علاقه محروم گردد ، هزینه ختنه در تهران در سال  98 در مراکز مختلف در حدود 300 تا 600 هزار تومان می باشد در بیمارستان ها و مراکز درمانی  طرف قراداد با بیمه بیماران رایگان و یا با مبلغی زیر صد هزار تومان  نیز انجام می شود.
در پایان لازم به ذکر است که اگر چه ختنه معمولا بیش از نیم ساعت طول نمی‌کشد و به ظاهر ساده و پیش پا افتاده است اما گاهی با انجام غیرصحیح آن، عوارض گاها غیرقابل جبرانی برای کودک به جا می‌ماند که والدین باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند و صرفا به دلیل قیمت کمتر، کودک خود را برای انجام ختنه نزد افراد غیرمتخصص نبرند و در مورد یک پزشک ماهر و باتجربه حتما تحقیق کنند.

کلینیک تخصصی ختنه دکتر هرمان مقدم

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *